Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Pola Neis   Wiosna z yogą r-t
0

Wiosna z yogą r-t

Moja pierwsza wiosenna sesja yogi r-t na dworze

Wreszcie jest. Długo kazała w tym roku na siebie czekać. Wiosna. Ciepła, zielona, zjawiskowa. Stosuje chwyty, wobec których nasz organizm nie może przejść obojętnie.

Wpierw wprowadza w nasze życie wigor, energię, zachętę do działania i aktywności, by za chwilę sprawić, że jesteśmy ociężali, zmęczeni, rozleniwieni.

To naturalne. Taka huśtawka będzie nam towarzyszyć aż do lata. Nasze organizmy po fazie „uśpienia”, muszą się bowiem przystosować do nowych warunków panujących na dworze.

Co zrobić, by wiosenne zmęczenie nie wzięło góry nad kreatywnością? Spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu zamieniając pilota od telewizora na rower, kijki, pływanie, bieganie, ćwiczenia.

Przebudzenie

Ja zawsze z utęsknieniem czekam na wiosnę. W pierwszych promieniach słońca mogę oddychać pełną piersią przesyconym tlenem powietrzem. Jej zmieniający się co dnia krajobraz, wzbudza we mnie podziw i szacunek nad mijającym czasem. Wiosenna przyroda ze  śpiewem ptaków i odgłosami lasu jest niepowtarzalna i przyjazna aktywności fizycznej. Jej urok umożliwia mi obcowanie z naturą przez długie godziny. Nie pozwala na pielęgnację negatywnych myśli. Wyzwala dobre emocje.  

Radość

Yoga r-t ma to do siebie, że wykorzystuje walory klimatyczne każdej pory roku. Wiosna jest jednak szczególnie zdrowa.

Podczas ćwiczeń na dworze, wprowadzane są naturalne stany spoczynku i uspokojenia organizmu. Nasze ciało właśnie wiosną pięknie łączy oddech z rozciągnięciem i nic nierobieniem. Po prostu, w pewnym momencie organizm sam dyktuje nam relaks. Daje czas na pozostanie w wygodnej pozycji. Pozwala słuchać. Każe czerpać rozkosz i przyjemność z ciepła i świeżych zapachów. Po takich momentach naturalnego uspokojenia, może nie być już chęci na dalsze rozciągnięcia. Nic w tym złego. Rytm natury jest najważniejszy. I tak wrócimy do domu silni i radośni.

Pierwsza wiosenna sesja

Upłynęła mi na oddechu, ruchu i  …zupełnie szczerze – na lekkim rozkojarzeniu, co zresztą jest widać na zdjęciach w galerii na mojej oficjalnej stronie:
http://www.polaneis.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=198:wiosna-z-yog%C4%85-r-t&Itemid=59#.UY_no6Lwnvk

 

Ten wpis czytano 851 razy.
Odsłon: 20563
Pola Neis
Pola Neis Styl życia - Zostań swoim przyjacielem www.polaneis.pl
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »